Hétfő – április 19.   

 

20:00               Lemezbemutató koncert: Tudtam én... - nemEZ együttes / Szakszervezetek Művelődési Háza,

       Lajtha László Stúdióterem

 

Kedd – április 20.


17:00               Kiállításmegnyitó: Ezer Székely Leány Napja képekben– Ádám Gyula fotókiállítása / Lábasház

18:30               Bemutató: Sárkányölő(táncjáték) - Háromszék Táncegyüttes, rendező: Ivácson László /

Szakszervezetek Művelődési Háza


Szerda – április 21.


17:00               Kiállításmegnyitó: Népi használati tárgyak az Árkosi Tájmúzeum anyagából (Bálinth Zoltán

       gyűjtése) / a Lábasház előtt


Péntek – április 23.


11:00               Történelmi lovas életképek: Érkezés, táborverés, a jurta felhúzása / a Sportcsarnok mellett

12:00               Történelmi lovas életképek: Lovasíjász és huszár felvonulás / a Sportcsarnok mellett

14:00               A Néri Szent Fülöp iskola diákjainak műsora / Roma Közösségi Ház, Őrkő

16:00               Táncjáték: A tizedik vőlegény – Duna Táncműhely / Szakszervezetek Művelődési Háza,

       Lajtha László Stúdióterem

16:00               Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás, táborlátogatás / a Sportcsarnok mellett

19:00               Táncjáték:A tizedik vőlegény – Duna Táncműhely / Szakszervezetek Művelődési Háza,

       Lajtha László Stúdióterem

19:30               Történelmi lovas életképek: Tábortűz / a Sportcsarnok mellett

21:00               Lemezbemutató koncert: Eresszed, hogy menjen – Heveder zenekar / Szakszervezetek

       Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

22:00               Szent György-napi évadzáró táncház, zenél Pali Marci és zenekara (Szék) / Szakszervezetek

       Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

24:00               Folk koncert: Cenaclul Adolescent / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

 

Szombat – április 24.


6:00                Történelmi lovas életképek: Trombitás ébresztő / a Sportcsarnok mellett

6:30                Történelmi lovas életképek: Tábori ébredés, lópucolás, etetés / a Sportcsarnok mellett

9:00                Történelmi lovas életképek: Lovagoltatás / a Sportcsarnok mellett

10:00               Kézműves tevékenységek – Szentgyörgyi Ifjúsági Klub és Polaris Egyesület / HÁRIT ifjúsági

              sátor, a Sugás vendéglő előtt

11:00               Fafaragó műhely- Gyermekek Palotája / a Vásári színpad mellett

14:00               Történelmi lovas életképek: Lovasíjász bemutató / a Sportcsarnok mellett

15:00               Történelmi lovas életképek: Baranta bemutató / a Sportcsarnok mellett

16:00               Történelmi lovas életképek: Huszár bemutató / a Sportcsarnok mellett

21:00               Szent György-napi évadzáró táncház, zenél Pali Marci és zenekara (Szék) / Szakszervezetek

       Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem


Vasárnap – április 25.


11:00               Hagyományok és modernitás

       Hagyományos román népi mulatság: Táncos vigasság, közreműködnek aGrup ‘89 (Bodzaforduló),

Ciobănaşul (Bodzaforduló), Mărţişor (Kolozsvár), Românaşul (Csíkszereda) és a Mureşul

(Marosvásárhely) együttesek

       Hagyományos étkek bemutatója: bulz és palacsinta – a Constantin Brâncuşi Iskolacsoport

       diáktanácsa / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt.


Állandó programok


Április 20-25.                        Néprajzi kiállítás: Agyagcsodák a Székely Nemzeti Múzeum kályhacsempéiből

          Nyitva tartás: hétköznapokon, 9 és 16 óra között, hétvégén 9 és 14 óra között /

  Székely Nemzeti Múzeum

Április 20-25., 11:00-18:00      Ezer Székely Leány Napja képekben – Ádám Gyula fotókiállítása / Lábasház

Április 22-25., 10:00-21:00      Népi használati tárgyak az Árkosi Tájmúzeum anyagából (Bálinth Zoltán gyűjtése)

          / a Lábasház előtt

Április 22-25., 10:00-17:00      Látvány-esztena / Sportcsarnok

Április 24-25., 10:00-18:00      Kézműveskedj velünk! – Szabadtéri kézműves műhely / a Keleti Kárpátok Nemzeti

          Múzeumának udvara


Főszínpad - Szabadság tér


Április 25., Vasárnap


14:00               Românaşul néptáncegyüttes(Csíkszereda)

15:00               Folklór műsor: a Maros Művészegyüttes román tagozata, szólisták: Leontina Pop, Dorina Oprea,

       Dorina Grad, Maria Sântean Faghiura

16:30               A Maros Művészegyüttes ifjúsági néptánccsoportjának néptáncműsora

17:30               Kertem alját Nyárád vize mosítja – Diós Brigitta-Borbála népdalénekes (Marosvásárhely)

       lemezbemutató koncertje

19:15               Bajuszverseny – a Sepsi Rádió és a Székely Hírmondó szervezésében

20:00               Táncjáték: Sárkányölő - Háromszék Táncegyüttes


Szent György téri színpad


Április 23., Péntek

14:00               Néptánc: az Ady Endre, Nicolae Colan és Gödri Ferenc iskolák néptánccsoportjai

15:00               Székely Mikó Kollégium néptáncegyüttese

17:00               Etno koncert: Fabatka


Április 24., Szombat


13:30               Lemezbemutató koncert: Gyimesi népdalok – Antal Tibor és Tímár Viktor

14:30               Hajlik a rózsafa magyar nóta társulat


Április 25., Vasárnap


10:30               Folklór műsor: Ciobănaşul néptáncegyüttes (Bodzaforduló)

11:00               Néptánc: Crescendo zenekar és a Grup 89 együttes (Bodzaforduló)

12:00               Folklór műsor: Mărţişor néptánccsoport (Kolozsvár)

13:00               Folklór műsor: Őrkő Hagyományőrző Néptáncegyüttes

14:00               Folklór műsor: A Kónya Ádám Városi Művelődési Ház Fenyőcske néptáncegyüttese

 

Vásári színpad – A Lábasház előtt

 

Április 23., Péntek


12:00              Népi gyermekjátékok – Csipike Óvoda Kukucsi Nagycsoportja

12:15              Verses-énekes összeállítás – Csipike Óvoda Step by step csoportja

12:30              Vásárosdi –  népi gyermekjátékok – Hófehérke Óvoda

12:45              Kutya van az ólban –  népi gyermekjátékok – Hófehérke Óvoda

13:00              Moldvai táncok –  Váradi József Általános Iskola II-E osztályos tanulói

13:15              Felcsíki táncok –  Váradi József Általános Iskola III-D osztályos tanulói

13:30              Moldvai táncok –  Váradi József Általános Iskola II-C osztályos tanulói

13:45              Moldvai táncok oktatása –  Virág Endre és Virág Imola vezetésével


Április 24., Szombat


12:00              Háromszéki táncok – Pinocchio Óvoda

12:15              Hajdú Csenge népdalokat énekel

12:30              Moldvai táncok – Váradi József Általános Iskola II-B osztályos tanulói

12:45              Felcsíki táncok – Váradi József Általános Iskola III-B osztályos tanulói

13:00              Szatmári táncok – Váradi József Általános Iskola IV-E osztályos tanulói

13:15              Felcsíki táncok oktatása – Virág Endre és Virág Imola vezetésével

14:00              Kerekecske esztendőcske – lemezbemutató koncert


Április 25., Vasárnap

 

12:00               Mezőségi táncok – Rozmaring Táncegyüttes (Alsórákos)

12:15               Az Őszirózsa Dalkör népdalokat énekel

12:30               Erdővidéki táncok – Rozmaring Táncegyüttes (Alsórákos)

12:45               Százlábú Néptáncegyüttes műsora

13:15               Moldvai táncok oktatása – Virág Endre és Virág Imola vezetésével

14:00               Gyermektáncház – a Guzsalyas Játszóház közreműködésével



<< vissza
© - Szent György Napok 2010 - Szerzői jogvédelem