Vasárnap – április 18.


19:00               Nyitó hangverseny: Varnus Xavér (CAN) orgonakoncert – a koncert főtámogatója Ferencváros

       Önkormányzata / Krisztus Király katolikus templom

 

Hétfő – április 19.

                                  

16:00               Kiállításmegnyitó: Multimédiás várostörténeti kiállítás – Sepsiszentgyörgy Polgármesteri

       Hivatalának szervezésében / Lábasház

17:00               Történelmi előadás: A sepsiszentgyörgyi ipari társulások története 1872-1926 között

       Józsa Lajos / Székely Nemzeti Múzeum, Bartók terem

17:00               Színház: A pincér dalai– Szabó Tibor és zenekara (Weöres Sándor Színház - Szombathely) /

       Tamási Áron Színház, Kamaraterem

18:00               Kiállításmegnyitó: Körülöttünk lent és fent – Gothárd Veronika képzőművészeti kiállítása /

       Míves ház

19:00               Kórusművek: a Mikes Kelemen Főgimnázium, a Székely Mikó Kollégium diákkórusainak és a

       Plugor Sándor Művészeti Líceum Eufónia kórusának és Szerenád zenekarának közös koncertje /

       Krisztus Király katolikus templom

19:00               Bemutató: Gorkij: A nap fiai – Tamási Áron Színház, rendező: Zakariás Zalán / Tamási Áron

       Színház, Nagyterem

 

Kedd – április 20.


17:00               Színház:A pincér dalai– Szabó Tibor és zenekara (Weöres Sándor Színház - Szombathely) /

       Tamási Áron Színház, Kamaraterem

17:00               Színház: Manej - Andrei Mureşanu Színház / a Tamási Áron Színház előcsarnoka

17:00               Kiállításmegnyitó: Gyárfás JenőAmatőr Képzőművészek Szövetségének tárlata / Kónya

       Ádám Művelődési Ház

17:00               Színház: 20/20– Yorick Stúdió (Marosvásárhely), szervezők: Bod Péter Megyei Könyvtár,

       Kovászna Megyei Művelődési Központ, Árkosi Művelődési Központ / Bod Péter Megyei Könyvtár,

       Gábor Áron terem

18:00               Színház: Robert Thomas: Szegény Dániel – Visky Árpád Színjátszó Társulat / Kónya Ádám

       Művelődési Ház

19:30               Bábszínház: Ibusár – felnőtt előadás, Griff Bábszínház (Zalaegerszeg) / Tamási Áron Színház,

       Báb-stúdió

20:00               Színház: 20/20– Yorick Stúdió (Marosvásárhely), szervezők: Bod Péter Megyei Könyvtár,

               Kovászna Megyei Művelődési Központ, Árkosi Művelődési Központ / Bod Péter Megyei Könyvtár,

       Gábor Áron terem

20:00               Színház: Márai Sándor: Eszter hagyatéka – Katona József Színház (Kecskemét) /

       Tamási Áron Színház, Nagyterem

 

Szerda – április 21.

 

10:30               Előadás: A reneszánsz (világ) irodalmának hatása a magyar és román kultúrára

       Shakespeare Alapítvány és a BBTE Sepsiszentgyörgyre kihelyezett Gazdaságtan tagozata /

       új egyetemi campus

11:45               Megéri! – általános műveltségfejlesztővetélkedő – Shakespeare Alapítvány és a BBTE

       Sepsiszentgyörgyre kihelyezett Gazdaságtan tagozata / új egyetemi campus

18:00               Színház: Visky András: Visszaszületés– Kolozsvári Állami Magyar Színház / Tamási Áron Színház,

       Nagyterem

18:00               Kiállításmegnyitó: Absztrakt. Egy pillanat története – Alina Bîrlă fotókiállítása / Di Stefano bár

19:00               Koncert: Rockquiem – Rock mise - Snaps Vocal Band / Evangélikus templom

20:30               Jazz kocsma: Session Jazz Band / Di Stefano bár

21:00               Bábszínház: Ágai Ágnes: Önarckép fintorokkal– felnőtt előadás, Tamási Áron Színház, Cimborák

       Bábtagozat / Tamási Áron Színház, Báb-stúdió

21:00               Színház: Visky András: Visszaszületés– Kolozsvári Állami Magyar Színház / Tamási Áron Színház,

       Nagyterem

22:00               Jazz kocsma: Bíró Eszter-Födő Sándor duó (Budapest) / Di Stefano bár

 

Csütörtök – április 22.


17:00               Az Apor-kódex hazajött! - nemesmásolat-kiállítás és konferencia / Székely Nemzeti Múzeum,

       Bartók terem

18:00               Színház: Fizetek, főúr- Tranzit Színház (Budapest), rendező-művészeti vezető: Kátai István /

       Tamási Áron Színház, Kamaraterem

18:00               Színház: Robert Thomas: Szegény Dániel – Visky Árpád Színjátszó Társulat / Kónya Ádám

       Művelődési Ház

18:00               Színház: William Shakespeare: Hamlet – M Studio, rendező: Uray Péter / Szakszervezetek

       Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

20:00               Színház: Fizetek, főúr- Tranzit Színház (Budapest), rendező-művészeti vezető: Kátai István /

       Tamási Áron Színház, Kamaraterem

20:30               Jazz kocsma: St. George Quintet / Di Stefano bár

22:00               Jazz kocsma: Kovács Linda Quartet (Budapest) / Di Stefano bár

23:30               Jazz kocsma: Lucian Nagy Sextet (Temesvár – Marosvásárhely)/ Di Stefano bár

 

Péntek – április 23.

 

13:00               Hagyományőrző lovagi vetélkedő: Légy te Szent György Lovagja – Erdélyi Magyar Ifjak és a

       Székely Mikó Kollégium Diáktanácsa / a Bod Péter Megyei Könyvtár mögött

14:00               Az Albatros folyóirat bemutatója és Gheorghe Simota festménykiállítása / Nicolae Colan

       Dokumentációs Központ

15:30               Sátornyitó koncert: Seri Albastre csoport / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás

               vendéglő előtt

15:45               Műhelymunka

       Ifjúsági szervezetek kiállításai / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

16:30               Fotókiállítás / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

17:00               Beszélgetések a Debate Club Sepsiszentgyörgy diákjainak vezetésével / Román Fiatalok a

       Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

17:00               Reneszánsz táncoktatás / a Vásári színpad előtt

18:00               Tánc: Etűdök - a Művészeti Népiskola balett tagozata, rendező-koreográfus: Benkő Gizella,

       jelmezek: Szász Éva / Tamási Áron Színház, Nagyterem

18:00               Kontakt Improvizáció Jam – mindenki számára nyitott szabad tánc, a bemelegítőt Gothárd

       Veronika tartja / Kós Károly utca 78. szám

18:30               Képzőművészeti kiállítás: Mester és tanítványa 2., Juraj Bartusz György és tanítványa,

               Radoslava Macejová közös tárlata (Szlovákia) / MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótér

19:00               Színház: 5. Sally- Mezei Gabriella színművésznő egyéni előadása (Tomcsa Sándor Színház -

       Székelyudvarhely) / Tamási Áron Színház, Kamaraterem

19:00               PostAll Session filmvetítés:Vakondok (dokumentáció Budapest szubkultúráiról) / a régi

       posta épülete

20:30               Jazz kocsma: Snaps Vocal Band / Di Stefano bár

21:00               Blues Pub: Vali Răcilă „Sir Blues”(Botoşani) / Old Man’s Pub

22:00               Jazz kocsma: Kozma Orsi Quartet (Budapest) / Di Stefano bár

22:30               Blues Pub: Blúz Bend / Old Man’s Pub

 

Szombat – április 24.


10:30               Városnapi könyvtér:Könyvcserebere – Bod Péter Megyei Könyvtár programja / HÁRIT ifjúsági

       sátor, a Sugás vendéglő előtt

12:00               Gyermekdalok – blockflote koncert, Crescendo együttes / Román Fiatalok a Közösségért sátor,

       a Sugás vendéglő előtt

13:30               Városnapi könyvtér: Könyvcserebere– Bod Péter Megyei Könyvtár programja / HÁRIT ifjúsági

       sátor, a Sugás vendéglő előtt

14:00               Koncert: Huniadi Cantoresreneszánsz együttes (Vajdahunyad) / Székely Nemzeti Múzeum,

       Bartók terem

14:00               Afrika nap: Afrikai hangszerkiállítás és bemutató – Fehér Károly és Saïd Tichiti (Budapest) –

       www.ethnosound.hu/ HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

15:00               Afrika nap: Világutazók fóruma– beszélgetés afrikautazó szentgyörgyiekkel / HÁRIT ifjúsági

       sátor, a Sugás vendéglő előtt

17:00               Kiállításmegnyitó: Kiskunhalas – ma, Ternyák Jenő fotográfus munkái / Lábasház

17:00               Beszélgetések a Debate Club Sepsiszentgyörgy diákjainak vezetésével/ Román Fiatalok a

       Közösségért sátor, a Sugás vendéglő előtt

18:00               Színház: Részletek a bolyongás meséibőlOsonó Diákszínház, rendező: Fazakas Misi / Mikes

       Kelemen Főgimnázium, díszterem

19:00               Színház: William Shakespeare: Romeo & Julia – M Studio, rendező: Uray Péter /

       Szakszervezetek Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

21:00               Blues Pub: Próba Után Lacikánál Borozunk / Old Man’s Pub

22:00               Blues Pub: Confusion / Old Man’s Pub

23:30               Blues Pub: Marcian Petrescu şi trenul de noapte / Old Man’s Pub

 

Vasárnap – április 25.


12:30               Kiállításmegnyitó: Eurocarpatica kiadó – 10 év a román kultúra szolgálatában / Kovászna –

       Hargita Európai Tanulmányi Központ

13:00               Pro Urbe-díjátadó ünnepség, zenél a Huniadi Cantores reneszánsz együttes (Vajdahunyad) /

               Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron terem

13:30               Vallástörténeti kiállítás/ A Román Szellemiség Múzeuma, Ortodox katedrális

16:00               Színház: Molnár Ferenc: Liliom– M Studio, rendező: Rusznyák Gábor / Szakszervezetek

       Művelődési Háza, Lajtha László Stúdióterem

18:30               Színház: Részletek a bolyongás meséibőlOsonó Diákszínház, rendező: Fazakas Misi /

       Mikes Kelemen Főgimnázium, díszterem

 

Állandó programok


Április 18-25.                      Fotókiállítás:Vallomások – Steigerwald Tibor munkái / Krisztus Király katolikus

        templom

Április 19-25.                      Körülöttünk lent és fent – Gothárd Veronika képzőművészeti kiállítása

                       Nyitva tartás: hétköznapokon 9 és 19 óra között, hétvégén 11 és 18 óra között /

        Míves ház

Április 19-25., 9:00-13:00      Film alkotóműhely Fischer Gábor budapesti filmrendező vezetésével / Gyermekek

        Palotája

Április 19-25.                      Régészeti kiállítás: A Hargita megyei, pálfalvi, csík-csomortáni kísérleti

               régészeti tábor  Nyitva tartás: hétköznapokon 9 és 17 óra között, hétvégén 10

és 18 óra között / Keleti Kárpátok Nemzeti Múzeuma

Április 20-25.                      Történelmi kiállítás: In memoriam Gábor Áron (1814-1849)

        Nyitva tartás: hétköznapokon, 9 és 16 óra között, hétvégén 9 és 14 óra között /

Székely Nemzeti Múzeum

Április 20-25., 11:00-18:00    Kiskunhalas – ma, Ternyák Jenő fotográfus munkái / Lábasház

Április 20-25., 15:00-24:00    Absztrakt. Egy pillanat története – Alina Bîrlă fotókiállítása / Di Stefano bár

Április 23. – május 10.,         Képzőművészeti kiállítás: Mester és tanítványa 2., Juraj Bartusz György és

11:00-19:00                       tanítványa, Radoslava Macejová közös tárlata (Szlovákia) / MAGMA Kortárs

Művészeti Kiállítótér

Április 23-25., 15:00-17:00    Afrikai vásár – Lármafa Egyesület / HÁRIT ifjúsági sátor, a Sugás vendéglő előtt

 

Főszínpad - Szabadság tér


Április 25., Vasárnap


18:00               Musical show: Dolhai Attila és Janza Kata, a Budapesti Operettszínház művészei

 

Szent György téri színpad


Április 23., Péntek


16:00               Légy te Szent György Lovagja:  Díjkiosztó - Hagyományőrző lovagi vetélkedő az Erdélyi

       Magyar Ifjak és a Székely Mikó Kollégium Diáktanácsának szervezésében, zenél az Erdélyi Dudások

       régizene együttes (Vajdahunyad)


Április 24., Szombat


12:00               Modern tánc – a baróti Művelődési Ház Syncron tánceggyüttese

12:30               Standard táncok – Kék hold táncklub

13:00               Amatőr flamenco tánccsoport


Április 25., Vasárnap


16:45               Lemezbemutató előadás: Fények és árnyak(megzenésített versek) - Tókos Melinda

<< vissza
© - Szent György Napok 2010 - Szerzői jogvédelem